Profil Sarma

ÜRÜN AÇIKLAMASI

  • En yüksek kalite için yenilikçi yapıştırıcı sistemleri
  • Prosesinize özel yapıştırıcılar
  • Modern polimer teknolojisiyle yüksek performanslı yapıştırıcılar
  • Hotmelt yapıştırıcılar ile Profil Sarma

Sarılan profiller, günümüzde modern mobilya ve bina içi imalatındaki standart bileşenler olarak kabul edilmektedir. Mobilya dekoru, süpürgelikler veya korniş rayları, çekmece çerçeveleri, duvar ve tavan panelleri, kapı çerçeveleri ve diğer tüm profillere bakılmaksızın en farklı temel yüzeyler üzerindeki profil sarma çeşitleri güncel bir konudur ve sarma malzemeleri çok çeşitli folyo, kağıt veya kaplama çeşidi arasından seçilebilir.

Temel profillere yönelik malzemeler, sert ahşaptan, ahşap temel üzeri yüzeylere ve plastiklere kadar büyük ölçüde değişiklik göstermekte olup, alüminyum ve metal profil sarma işlemleri her geçen gün daha yaygın bir nitelik kazanmaktadır. Yapıştırıcı uygulama teknolojisi de sürekli olarak gelişmektedir. Günümüzde tercih edilen teknoloji, genişliği ayarlanabilir slot nozülleri yoluyla gerçekleştirilen uygulamalardır. Besleme hızları geçmiş yıllarda arttırılmış olup, bugün modern çizgiler 100 m/dk hızına kadar ulaşabilmektedir.

Yeni uygulama teknolojileri ve daha hızlı uygulamalar reoloji ve ilk mukavemete ilişkin özel gereklilikleri karşılayan yapıştırıcı sistemlerin kullanılmasını gerektirmektedir. Mayer, çok çeşitli hotmelt yapıştırıcı seçenekleri ile bu tür ihtiyaçları karşılamaktadır.

Oluşturulan bir ürün, dekor kağıt folyoları ile sarma uygulamasına yönelik dolgusuz bir EVA bazlı Mayerherm® 291.60 ürünüdür. Bu yapıştırıcı, geleneksel silindir aplikatörlere yönelik olarak sahada çok başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Mayer-Hightherm® serisi denenmiş ve kanıtlanmış poliolefin yapıştırıcılarına ilave olarak poliolefin bazlı Mayer-Toptherm® ailesi, modern bir polimer teknolojisine dayanan yüksek performanslı yapıştırıcılar geliştirmiştir. Bu ürünler çok farklı malzemelere yönelik birinci sınıf sarma yapıştırıcılardır ve özellikle 110°C’yi aşabilen yüksek ısı dayanımı özelliğinden
dolayı öncü bir üründür. Hotmelt düşük gramajlarda mükemmel termal kararlılık ile düzgün ve etkin uygulamaya olanak tanımaktadır.

Mayer® 236.70, dekor kağıt folyoları, termoplastik folyoları ve kaplama ile sarmaya yönelik standart bir ürün haline gelmiştir. En yüksek kaliteli talepler Mayer® grubu hotmeltler ile karşılanmaktadır. Söz konusu hotmeltler çok çeşitli ve düşük yapıştırıcı uygulama sıcaklıklarında malzemeleri yapıştırmanın zor olduğu sarma uygulamasına yönelik üstün özelliklere sahiptir. Bu bağlamda bitmiş ürünler, yüksek ısı ve nem dayanımı seviyelerine ulaşılmasını sağlayacaktır. Uygulama slot nozul ile gerçekleştirildiğinde gramaj değerleri azaltılabilecektir. Bu standart yapıştırıcılar dışında, en farklı sarma teknolojileri için uygun hale getirilmiş çeşitli özel ürünler mevcuttur. Bizimle irtibata geçtiğiniz takdirde, sizin için uygun olan optimum çözümü bulacağız.

ÜRÜN DETAYLARI

Marka: MAYER
Kategori: Ahşap-Mobilya-Profil Sarma
Tip: Profil Sarma