Primer

ÜRÜN AÇIKLAMASI

  • Verimli prosesler için modern astar sistemleri
  • Çok yönlü yenilikçi ve yüksek performanslı primerler
  • En yüksek talepler için minimum miktarlar
  • Mayer primerler, zor yüzeylere bağlantılar kurar

Yapıştırıcı teknolojisi, sürekli olarak artan talepleri karşılamak zorundadır. Sürekli olarak, malzeme yelpazesi, ek yüzey işlemesi olmadan yapışmaya izin vermeyecek ürünleri dahil edecek şekilde genişlemektedir. Sıklıkla, özel bir primer uygulaması en uygun çözüm ve daha sıklıkla ilgili malzeme üzerinde ideal yapışma elde etmenin tek yöntemidir. Bu, Mayer‘in uzun yıllardan beri başarıyla üstesinden geldiği bir güçlüktür.
Primerler, yapıştırıcılı bağlamada önemli bir yardımcıdır ve işleyicinin know-how ve uzmanlığını geliştirmek için önemli miktarlarda deneyim ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Primer kullanımı, bir yüzeyin bağlanma kapasitesinde önemli bir artış sağlar. Ve bu sadece birkaç mikrometre kalınlığında bir primer kaplama esasında dayanmaktadır.

Primerler genellikle diğer ön işlemler istenen başarıya ulaşamadığında, uzun bir süre etkili kalamadığında veya bir endüstriyel yapıştırma prosesine entegre edilemediğinde kullanılmaktadır. Primerler temel olarak yapışma yardımcıları yüzeyi ile yapışkan arasındaki yapışma kabiliyetini arttırmaktadır. Sıklıkla yaşlanma sürecini geciktirmektedirler ve sonuç olarak bir bağın dayanıklılığını arttırmaktadır, örneğin, su veya diğer maddelerin yapıştırıcıya girmesini büyük ölçüde zorlaştırmakta ve hatta tamamen engelleyebilmektedir. Doğru primerin seçilmesi, söz konusu yapıştırıcılar hakkında geniş bir teknik bilgi birikimi gerektirmektedir (ister su bazlı dispersiyonlar, reaktif veya reaktif olmayan sıcak eriyik yapıştırıcılar vs.) Bir primerin ideal etkinliğinin belirlenmesinde, işlenen çok çeşitli malzemeler (örn: PVC, ABS, PP, PET, PMMA, alüminyum, paslanmaz çelik) hakkında kapsamlı bilgiye ek olarak, kullanılan uygulama teknolojisi de son derece önemlidir.

Mayer, ahşap ve plastik üretim endüstrilerinde çok çeşitli uygulamlar, grafik sanatlar, otomotiv sektörü ve metal sektörü için solvent ve su esaslı primerlerden kapsamlı bir ürün portföyüne sahiptir. Fiili yapışma işleminden önce kenar bantları ve folyoların alt taraflarına geleneksel primer uygulamasına ek olarak, primerler ayrıca zor yüzeylerin baskı ve kaplama proseslerinde de kullanılmaktadır.

Bir finiş prosesinde, primer sıklıkla neredeyse görünmezdir ancak hala kaçınılmaz bir yardımcı maddedir. Zor malzemelerin ve çok çeşitli malzemelerin aynı makinede uygulanmasını sağlar ancak malzemeye özel yapıştırıcının değiştirilmesini gerektirmez. Avantajları özetleyecek olursak: Bir primer uygulaması, üretim süreçleri daha istikrarlı ve verimli yapar. Sonuç olarak, primerler, ek uygulama maliyetlerini çıkarır ve işleyicinin katma değerden kar elde etmesini sağlar.

ÜRÜN DETAYLARI

Marka: MAYER
Kategori: Ahşap-Mobilya-Profil Sarma
Tip: Primer