Pencere Profil Sarma

ÜRÜN AÇIKLAMASI

  • Dış uygulamalar için PUR hotmeltler, PVC profilleri için
    sertifikalı yapıştırıcı-primer sistemleri
  • PVC pencere profilleri için VOC azaltılmış primer özel ürünler
  • Pencere profillerine yönelik yapıştırıcılar tüm gereksinimleri karşılamaktadır

Bugün, yaklaşık 25 ila 40 yıl boyunca kullanılabilecek modern pencerelerin veya giriş kapılarının hizmete sunulması beklenmektedir. Bu süre zarfında, söz konusu pencerelerin ve kapıların, iklim koşullarından dolayı maruziyet geriliminin aşırı düzeyde olmasına rağmen hiç bir bileşenin parçalara ayrılmadığı ve lamine edilmiş folyo ve yapıştırma sisteminin PVC veya alüminyum profilden ayrılmayacağı şekilde iyi görünmesi ve sorunsuz bir biçimde kullanılması gerekmektedir.

PUR hotmelt yapıştırıcılar, on yıldır pencere profillerinin laminasyonu için son derece uygun olduğunu kanıtlamıştır. Kullanılan folyoların geliştirilmesi, malzemelerin ve dekorların giderek artan çeşitliliği ve aynı zamanda laminasyon sonrasında profillere yönelik azalan depolama süresi gibi tüm bu faktörler yapıştırıcılar için daha yüksek bir talebi teşkil etmektedir. Bu nedenle, kısa bir süre içinde lamine edilen profillerin merkezden işlenmesine izin veren, çok sayıda hızlı çapraz bağlamalı ve farklı malzemelere yapışabilen yapıştırıcılara ihtiyaç duyulmaktadır.

Mayer , son derece hızlı çapraz bağlamalı bir yapıştırıcı olan 604.19 reaktif hotmelti uzun bir süredir kullanıma sunmaktadır. Yeni ürün Mayerherm-Reaktant® 604.20, geliştirilmiş yapışma spektrumu ile karakterize edilen bu sistemin uyumlu bir şekilde iyileştirilmesini temsil etmektedir. Yeni Primer Mayer® 406.82 ile birlikte bu yapıştırıcı, profillerin bir sonraki işleme kadar kısa bir süreliğine depoda kalmasını sağlamakla birlikte aynı zamanda tehlike sınıflandırmalarına dahil edilmemektedir.

Bu, ekibimizin ve çevremizin korunmasında sürdürülebilirlik bakımından Mayer tarafından gerçekleştirilen önemli bir gelişmedir. Tüm bunların yanı sıra, primer-yapıştırıcı kombinasyonu aynı zamanda üstün yapıştırma sonuçlarına ulaşılmasını sağlar ve elbette 3 N/mm için belirlenen yeni RAL-GZ 716 standardına göre soyulma kuvveti için minimum düzeyi karşılamaktadır. Yapıştırıcı uygulaması için standart gramajlar genellikle 40 -70 gr / m² dir.
Kullanılan makineler için, profil ve folyo türü ile diğer uygulama parametreleri, ön müşteri denemeleri, yapıştırıcı/primer sistemi için en uygun olmakla birlikte ilgili süreç için özel olduğunu tanımlayacak şekilde kullanılmak zorundadır.

Primer

Söz konusu primer başlıca iki amaca hizmet etmektedir:

1. PVC formülasyonunun neden olduğu veya ekstrüzyon sırasında geliştirilen yüzey üzerinde genellikle polar olmayan yabancı maddenin erimesi ile profil yüzeyinin temizlenmesi.

2. Yapışma düzeyini arttırmak için yüzey polaritesini değiştirerek ve/veya şişirerek/hafif çözdürerek profil yüzeyinde fiziksel yapışma işleminin iyileştirilmesi.

ÜRÜN DETAYLARI

Marka: MAYER
Kategori: Ahşap-Mobilya-Profil Sarma
Tip: Pencere Profil Sarma