Paketleme Ürünleri

ÜRÜN AÇIKLAMASI

  • Kartonlar, katlanır kutular, torbalar ve çantalar
  • Yüksek ısı direnci ve mükemmel yapışma
  • Paketleme Endüstrisi için hotmelt ve dispersiyon yapıştırıcılar

Mayer, kağıt ve paketleme sanayisi için yenilikçi hotmelt ve dispersiyon yapıştırıcıları sağlamaktadır.

Karton ve Torbalara Yönelik Yapıştırma İşlemleri
Mayer® 250.10 ve Mayer® 242.00, söz konusu yapıştırıcı sistemleri için üstün ısı direnci özellikleri ve mükemmel yapışma ile karakterize edilmiş iki geleneksel hotmelt yapıştırıcıdır.

Mayer® 250.10, kaplamalı veya lake kartonlar gibi zor yüzeyler üzerinde çok iyi yapışma özellikleri gösteren her amaca uygun bir hotmelt yapıştırıcıdır. Mayer® 242.00 ürünü ise saydam torbalar ve kutuların uzunlamasına dikişlerini yapıştırmaya yönelik olarak kullanılan saydam pressure sensitive hotmelt yapıştırıcıdır.

PET/PP Katlanır Kutular
PET ve PP şeffaf katlanır kutu imalatına yönelik, reaktif hotmelt yapıştırıcı Mayer-Reaktant® 603.57 uzunca bir süredir kullanılmaktadır. Bu renksiz, saydam hotmelt özel bir UV stabilizatörü(ışık maruziyeti ile renk solmasına karşı koruma için) içermektedir. İnce katmanlar halinde uygulandığı takdirde, yapıştırılan kutunun mükemmel bir görünüme sahip olmasını sağlayarak ürünü kabarcıklar oluşmaksızın kürleyecektir. Reaktif hotmeltler, bu uygulama için standart olan reaktif olmayan hotmelt yapıştırıcılar ile kıyaslandığında çok daha yüksek yapışma kuvveti ve ısı direnci sağlar.
Dökme yüklerin paketlenmesi
Jowacoll® 747.91, dökme yüklerin (örneğin kahve ve un) paketlenmesi alanında olağanüstü sonuçlara ulaşılmasına olanak tanımıştır. Söz konusu yapıştırıcı, paket etrafına sarılan dış katı yapıştırmak için slot nozül aplikatör ile uygulanmaktadır. Bu yapıştırıcı, UV baskı mürekkeplerine çok iyi yapışır ve mükemmel uygulama özellikleri sağlar. Şeker paketleri için ise özel 746.03 ürünü geliştirilmiştir.

Çuval Sanayisine yönelik ürünler
Reaktif PUR hotmeltler alanındaki en son gelişim, Mayer-Reaktant® 601.00 ürünüdür. Bu yapıştırıcı, özellikle yapıştırılmış valf vanası (toz geçirmez) alanında, “elekten geçirmeye karşı dayanıklı” kalitede valf torba üretimi için kullanılmaktadır. HDPE/LDPE inliner ile kağıt torbaların imalatı için, Jowacoll® ürün serisinden özel dispersiyon yapıştırıcıları geliştirilmiştir. Bu lateks içermez ürünler güvenli bir inliner eklentisi üretir ve özellikle kolay temizleme sağlarken mükemmel kullanım özellikleri ile karakterize edilmektedir.

ÜRÜN DETAYLARI

Marka: MAYER
Kategori: Kağıt-Paketleme
Tip: Paketleme Ürünleri