Masif Ahşap

ÜRÜN AÇIKLAMASI

  • Pencere çerçevesi kerestelerinin laminat montajı
  • Kenar bağlı veya çok katlı panel, parke üretimi
  • Masif Ahşap için Reaktif Dispersiyonlar

İster pencere çerçevesi ahşap gövde elemanlarının laminat montajları için,ister parke kenarı yapışık ya da çoklu panellerin imalatı için olsun reaktif dispersiyon yapıştırıcıları birinci sınıf yapıştırma sağlar.
Ürünlerinize (suya veya yüksek neme kısa süreli maruz kalan iç mekan uygulamaları) yönelik olarak EN 204/205 yönetmeliğine göre D3 dayanıklılığında bir yapıştırıcıya ya da D4 sınıfı (sık uzun süreli suya veya sıvılaşmaya maruz kalan iç mekan uygulamaları / yeterli yüzey korumasına sahip dış mekan uygulamaları) ihtiyaç duymanız halinde, tüm bu imalat uygulamalarınız için doğru seçenek, Mayer tarafından geliştirilen yapıştırıcılardır.

Reaktif PVAc dağılımları kullanıldığında; örneğin, daha önceden kullanılan UF Reçinelere kıyasla ürünün sağladığı avantajları oldukça belirgindir. Bağlı materyaller formoldehit bakımından düşüktür (anahtar kelime çevreci parkedir) ve çok daha az yapışkanlığa ihtiyaç duyar, soğuk yapıştırmada bariz bir şekilde daha az presleme süresi gerektirmekle birlikte daha esnek bir yapıştırma hattı sağlar-tüm bunlar ikna edici özelliklerdir. Sıcak yapıştırmada katı ahşap yapıştırıcılarla kullanılan reaktif dispersiyonlar, daha düşük sıcaklık değerlerinde uygulanabilmeleri yönüyle daha üstün özelliklere
sahiptir.

Bu, hem enerji tüketimini azaltmaya yardımcı olur, hem de ahşap bileşenler içerisindeki çekme gerilimini azaltır. Ürünün HF süreçlerinin yapıştırma hattı içerisindeki sıcaklıklarını arttırmak için kullanılması halinde, termoplastik PVAc yapıştırıcılarının üstün özelliklere sahip olması gerekmektedir. Daha yüksek sıcaklıklarda gereken dayanıklılığa özellikle bu teknolojiler için geliştirilmiş yapıştırıcılar aracılığıyla ulaşılır. Çeşitli yapıştırıcı grupları, başlıca aşağıda listelenen özellikler ile ön plana çıkmaktadır:
– Viskozite
-pH-Değeri
-Uygulama parametreleri
-Kuru madde miktarı
-İlk mukavemet
Uygulama metoduna ve malzemenin yüzey durumuna bağlı olarak (silindir, nozül, bıçak ağzı vb.) kullanılan yapıştırıcının yapışkanlık gibi farklı gereklilikleri karşılaması gerekir. D3 yapıştırıcılarımıza yönelik spektrum, piyasadaki tüm standart işlemler için çözüm sağlayarak 6.000 ile 15.000 mPas arasında değişmektedir. Bağımsız örneklerde ise, D4 sınıfının dayanıklılığına ihtiyaç duyulması halinde, bazı D3 yapıştırıcılar ilgili çapraz bağlayıcılar kullanılarak geliştirilebilir.

Bazı türler, asitli yapıştırıcılar kullanıldığında renk değiştirme eğilimi göstermektedir. Bu risk, birçok ph-nötr Mayer yapıştırıcıları sayesinde azaltılabilir / önlenebilir. Bu modifikasyonlar, aynı zamanda makine aşınmasını en aza indiren işlem sırasında daha düşük agresiflik düzeyi avantajını sunar. Ürünlerin çeşitliliği özel tek ve çift bileşenli D4 dispersiyonları ile tamamlanır. Söz konusu ürünler, lamine pencere çerçeveleri, ahşap gövde elemanları ya da kapı sövelerinin üretiminde kullanıma uygundur. Ürünlerimiz için gerekli sertifikalar talep edilmesi halinde sağlanabilir.

EN 14257 (WATT 91) standardına göre, dispersiyonların artan ısı dayanımı- 80°C’deki >7N/mm² verisinin gerilim kesme dayanımı- Jowacoll® dağılım serilerine ait birçok yapıştırıcı ile sağlanabilir.

Modern reaktif dispersiyonlar, bugün geniş uygulama alanlarından dolayı katı ahşap yapıştırmadaki standartları belirlemektedir. Kirleticilerden uzak iç mekanların gerçek ihtiyaçlarına yanıt vererek birçok ek avantaj sunan PVAc dispersiyon yapıştırıcıları, katı ahşap mobilya ve yapı elemanlarının üretimi bakımından en gelişmiş teknolojiyi temsil etmektedir.

ÜRÜN DETAYLARI

Marka: MAYER
Kategori: Ahşap-Mobilya-Profil Sarma
Tip: Masif Ahşap