Kenar bantlama

ÜRÜN AÇIKLAMASI

  • Yeni nesil modern yapıştırıcı sistemleri
  • Sıfır kenar çizgi“li mobilya kenarları
  • Modern teknolojiler için hotmelt yapıştırıcılar
  • Hotmelt yapıştırıcılar ile kenar bantlama

On yıllardır çeşitli kenar bantları ile ahşap esaslı panel kenarlarının bantlanması, mobilya sektörünün standart bir uygulamasıdır. Görsel dikkat çekiciliğe ilişkin kalite talepleri, mühendislik alanındaki teknolojik ilerlemeler ve aynı zamanda işlenecek sınırsız çeşitlilik gibi faktörler yapıştırıcı teknolojisine yönelik özel zorlukları temsil etmektedir. Modern ve yüksek kaliteli mobilya imalatında, kenar bantlama kalitesi tüm mobilyaların kalitesini değerlendirmeye yönelik olarak her geçen gün daha önemli bir kriter haline gelmektedir. Nihai müşteriler, ürünlerinde neredeyse belirsiz ve kusursuz bir yapıştırma hattı talep etmektedir.

Lazer, plazma veya Sıcak Hava Teknolojileri gibi ultra-modern üretim yöntemlerinin geliştirilmesinden dolayı söz konusu sanayi, uzun bir süredir “sıfır yapıştırma hattı” özelliğinden söz etmektedir. Söz konusu teknolojiler ters bir koekstrüzyonlu polimer malzeme ile ön-kaplanmış kenar bantlarını kullanmaktadır.Bu koekstrüzyonlu kenar bantlarının üretimi bununla birlikte termoplastik malzemeler ile sınırlı olup, bunlar sürekli ve çok kapsamlı üretim işleminden dolayı yaygın olarak kullanılmaktadır. Mayer bu tür talepleri karşılamaktadır ve bu yeni ürün ile geleneksel yapıştırma teknolojileri için modern ve yenilikçi çözümler sunmaktadır. Tüm bu çözümler sıfır yapıştırma hattı kriterine uygundur. Bu bağlamda kaydedilen en önemli gelişme kenar bantlama için dolgusuz hotmelt yapıştırıcıların geliştirilmesiydi; söz konusu gelişme, Mayer® 280.30 ürününü gerçek bir standart haline getirmektedir. Her sahada mükemmel toleranslı olduğu gibi çok geniş işlem seçenekleri ve mükemmel yapıştırma özelliklerindendolayı Mayer® 280.50 son teknoloji ile geliştiriilmiş modern bir malzemedir. Daha yüksek ısı dayanımı talepleri, poliolefin bazlı hotmeltler kullanılarak karşılanabilir.

Mayer® 237.10, bu gereklilikleri tam olarak karşılamakta olup, EVA bazlı geleneksel hotmelt yapıştırıcılar gibi uygulanabilir. Geleneksel yapıştırma yöntemleri için hotmelt dışında, Mayer aynı zamanda lazer, plazma ve sıcak hava teknolojileri gibi daha sonra işlenebilen kenar bantlarının ön kaplaması için hotmeltler sunmaktadır. Mayer® 237.2x (Sıcak Hava) ve Mayer® 237.9x (lazer, plazma, Sıcak hava), nozül veya silindir aplikatör vasıtasıyla primer-kaplanmış kenar bantlarına uygulanabilir. Mükemmel yapışma özelliklerinden dolayı Mayer® hotmelt yapıştırıcıları plastik kenar bantları için ilgili primer ön kaplama ve reçine ile işlenen kağıt, kaplama gibi tüm standart kenar bantlama malzemelerine uygundur. En yüksek ısı ve nem direnci seviyelerine yalnızca poliüretan bazlı hotmelt yapıştırıcılar ile ulaşılabilir. Mayer® 607.30, düşük sıcaklıklarda iyi elastikiyet, yüksek ilk mukavemet, hızla ayarlanabilir PUR kenar bantlaması ve iyi bir solvent direncine sahiptir. Kimyasal çapraz bağlama, malzemelerin nem içeriğine ve ortam havasındaki nem oranına dayalı olarak bir kaç gün içerisinde gerçekleşmektedir.

ÜRÜN DETAYLARI

Marka: MAYER
Kategori: Ahşap-Mobilya-Profil Sarma
Tip: Kenar Bantlama