İç Laminasyon

ÜRÜN AÇIKLAMASI

İç döşemenin alevsiz laminasyonu
„Soğuk“ üretim yöntemi, yüksek işlem stabilitesi
Kısa devir süresi, mükemmel yeşil mukavemet
GMW 14892 standardına uygundur
Tüm polipropilen laminasyonları için “üstün” ve yanmaz nitelikte bir üretim yöntemi!

Yeni Chevrolet Malibu aracının hafif polipropilen kapı panelleri, ön işlemsiz lamine edilmiştir. Hali hazırda NYX tarafından “kalıp içi damarlandırma” şeklinde adlandırılan proseste Mayer® reaktif poliolefin hotmelt yapıştırıcı (POR) ürünü kullanılmaktadır.
Enjeksiyon kalıp ve TPO katmanı ile lamine edilen polipropilen parçalar, reaktif poliolefin bazlı Mayer® hotmelt yapıştırıcı kullanımı ile tamamen geri dönüştürülebilme özelliğine ek olarak kusursuz bir performansa olanak tanımaktadır.

Kısa çevrim süreleri, üstün çevre dostu dayanıklılık ve GMW 14892 onaylı nihai performans gibi özellikler ürünün tamamlayıcı avantajları arasında yer almaktadır. Görsel olarak göz doyuran üstün kaliteli yumuşak döşemeler, hafiflik ve elbette maksimum maliyet verimliliği, günümüz araçlarının dekoratif iç yüzeylerine ilişkin yeni gelişmelerin arkasındaki tercih sebepleridir. Kolay geri dönüşüm potansiyeline sahip, hafif ve düşük maliyetli bir ürün olan polipropilen (PP), bu amaçla kullanılan temel malzemedir. NYX, TPO sünger kaplama kullanan son teknoloji ürünü FRIMO IMG laminasyon hattı ile birlikte piyasada yüksek kaliteli araç içi yumuşak döşeme sektörü için yeni bir ölçüt oluşturmuştur.

Ancak polipropilenin düşük yüzey enerjisi, standart yapıştırıcılar ile gerçekleştirilen yapıştırma işlemlerine uygun değildir. Korona işlemi ve TPO ile polipropilen sünger kaplama malzemesinin primerleme işlemi standart ve maliyeti yüksek bir yöntem olsa dahi 3D enjeksiyon ile kalıplanmış polipropilene yönelik yüzey işlemi bu bağlamda karşılaşılan bir zorluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Düşük basınçlı plazma işlemi veya florlama gibi çözümler zaman kaybına yol açmakla birlikte oldukça maliyetlidir. Bu durumda yangın riski ve olası kalite hususları da göz önünde bulundurularak alevlendirme işlemi en yaygın tercih olarak ön plana çıkmaktadır. Mayer® serisinin yeni, reaktif (POR) hotmelt yapıştırıcısı, yukarıda belirtilen endişelere yer vermeksizin tamamen yeni olanaklar sunmaktadır. Özel poliolefin bazlı yapıştırıcılar monomerik izosiyonat gibi zararlı bileşenler içermemekte ve alt katmanların üzerine kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Yeni Chevrolet Malibu aracına ve Mercedes tarafından piyasaya sürülen yeni A-Sınıfı araca bir göz atmak ister misiniz? Bu heyecan verici gelişmeler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

ÜRÜN DETAYLARI

Marka: MAYER
Kategori: Otomotiv-Tekstil-Elektrik
Tip: İç laminasyon