Etiketleme HM

ÜRÜN AÇIKLAMASI

  • Metal kutular, PE, PP, PET için kağıt ve plastik etiketler
  • Poliolefin esaslı – eriyik halde uzun süreli stabilite
  • Silindir veya nozul uygulaması
  • Etiketleme için hotmelt yapıştırıcı

İçecek sanayinde etiketlemeye yönelik poliolefin bazlı Pressure-sensitive yapıştırıcılar

Etiketin yapıştırılması için kullanılan yapıştırıcıya ilişkin olarak doğru karar vermek seri üretim, markalar, satın alma dürtüsü ve kolaylık koşullarına tabi bir ortamda başarı kazanılmasına yönelik bir faktördür. Güzel görünüm, etiketler ve yapıştırıcılar için temel bir gereksinimdir; hiç bir soyulma, sızıntı ya da kırışıklık etiket ve marka mesajına zarar veremez. İdeal bir etiket yapıştırıcısı etiketi sıkıca ancak esnek bir şekilde ve kusursuzca içecek ambalajına yapıştıracak ve aynı zamanda kullanım bakımından etkileyici bir doku sağlayacaktır. Daha ince duvarlar ile tüm PET veya tek kullanımlık şişeler, müşterilerce tercih edilmesi amacıyla son derece esnek, “ezilmeye karşı dayanıklı” etiketlerin kullanımını gerektirmektedir.

Polimerler, yapıştırıcı bütünlüğü bakımından iç kuvvetin oluşturulmasından sorumludur. Modern, özel poliolefin bazlı polimerler, etiketleme yapıştırıcıları için hammadde temelleri olarak son derece uygundur; çünkü dengeli ve tutarlı özellikler, yüksek bir kuvvet ve mükemmel bir esneklik sağlayacaktır. Yeni Mayer® yapıştırıcıları, saran folyo veya bölünmüş kağıt etiketler ile etiketleme yaparken büyük bir faktör olan ortalama ilk yöntemden daha yüksek yapıştırma sağlar. Uygulama penceresi, saat başı 48.000 şişenin işlenmesine olanak tanımaktadır.

Üretimde poliolefin bazlı hotmelt yapıştırıcıların daha düşük maliyetleri ile kar elde edilebilir. Bu yapıştırıcı grubunun uygulama kartonunun kapatılmasından etiketleme işlemine kadar çok sayıda faydası bilinmektedir. PO tabanı, yanma, çatlama veya ayrım gibi EVA veya kauçuk hotmelt etiketleme uygulamalarında bilinen bu sorunları geçersiz kılar. Uygulama sırasında azalan çekim etkisi ve eriyik içindeki yüksek ısı direnci temizlik işlemlerini sınırlandırmakta ve daha uzun bakım aralıklarına imkan sunmaktadır. Yeni hammadde içeriği, iyi bir sonuç ve hatta akış ve uygulama sırasında transfer performansı ile yüksek derecede sabit viskoziteyi destekler.

ÜRÜN DETAYLARI

Marka: MAYER
Kategori: Kağıt-Paketleme
Tip: Etiketleme HM