Bileşim Filmler

ÜRÜN AÇIKLAMASI

  • 2 bileşenli solvent içermeyen poliüretan yapıştırıcılar
  • 2 bileşenli solvent içeren poliüretan yapıştırıcılar
  • Bileşen Film İmalatı Esnek Gıda Ambalajı

Esnek paketlemeye yönelik imalat sanayisi, esnek paketleme yapan ve aynı zamanda gıda sektöründe uzun yıllardır mutlak bir zorunluluk haline gelen geniş bir alanda gerçekleştirilmektedir. Kağıt torbaları, takviyeli alt torbalar, blister ambalajlar veya plastik tabak kapakları gibi esnek paket avantajları basit bir şekilde görülebilir; ancak en önemli avantaj olarak özellikle bireysel gereksinimlere göre bu malzemeleri tasarlama ve değiştirme olanağı, düşük stok alanı gereksinimlerinden dolayı birincil paketleme, maliyet düşürme, daha düşük ağırlık ön plana çıkmaktadır. Folyolar, bariyer fonksiyonu olarak silikon oksit ile kaplanmış veya metalize edilmiş (örneğin alüminyum kullanımı), yüzey tasarımları ayrıntılı bir şekilde donatılarak pazarlama amaçları doğrultusunda basılmıştır (ters veya ofset baskı). Folyolar, yapıştırıcı tarafından karşılanması gereken gereksinimler ile geniş bir bileşen yelpazesi sunmaktadır.

Bu bağımsız folyo özellikleri, ilgili fonksiyonları ve bileşen gerekliliklerini karşılamaktadır. Bir bileşen folyosu genellikle üç katmana sahiptir: dış, çekirdek ve iç. Bu katmanlar, düşük gramajlara ve sürekli artan laminat hızlarına rağmen yapıştırıcılar ile birleştirilerek optimum bir performans oluşturabilir ve yüzeye bağlanabilirler.

Bu nedenle Mayer bu uygulamalar için iki bileşenli poliüretan sitemlerine odaklanmıştır. Mayer® 768.10 ve 768.11 ürününden oluşan solventsiz iki bileşenli PU sistemi geniş bir yelpazede farklı folyolar için optimize edilmiştir. Polietilen yalıtım katmanı olsun veya olmasın veya metalize polipropilen bariyer olsun veya olmasın, başlıca yüksek mekanik uygulama özellikleri ve aynı zamanda yüksek birincil kuvvete sahiptir. Nihai işlem aşaması, esnek, iyi yalıtım ve yüksek şeffaflık açısından bu ürünlerin üstün özelliklerini gözler önüne sermektedir.

“Reaktif” açıklaması ile tüm yapıştırıcılar için, toksik maddelerin olası migrasyonu, gıdayla temas hususları doğrultusunda önem arz eden bir konudur. Bu, aromatik aminlerde kalan bir içeriğe ilişkin araştırmanın gerçekleştirilmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Mayer ile solventsiz ürünler, gıdayla temasa ilişkin AB/2011 yönetmeliği ve 1935/2004 AB Direktifine göre gıda teması bakımından uygundur.

Folyo bileşenlerinin, nihai tüketicide yağlı yüksek asit içerikleri ile temas halinde veya pastörize ve sterilize işlemleri sırasında yükselmiş kararlılık seviyesini göstermesi gerekir ve çok sık kullanılır. Bu Mayer çözücü-esaslı iki-bileşenli sistem, daha yüksek birleştirme kuvvetleri için Mayer tarafından oluşturulan Mayer® 428.10 ve 428.20 ürünlerini önermektedir.

ÜRÜN DETAYLARI

Marka: MAYER
Kategori: Kağıt-Paketleme
Tip: Bileşim Filmler